sobota, 4 maja 2013

GKP Targówek - SKOK Wołomin - grają jak z nut

GKP Targówek „SKOK WOŁOMIN” Warszawa nadal niepokonany w rundzie wiosennej III ligi łódzko - mazowieckiej.

Drużyna ze stolicy prowadzona przez trenera Krzysztofa Krzywickiego jest jedynym zespołem w III lidze łódzko-mazowieckiej, która w rundzie wiosennej nie odniosła porażki. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach wiosennych GKP Targówek "SKOK Wołomin" zdobył 13 punktów. Jest to bardzo dobry wynik, patrząc na kadrę, która w okresie przygotowawczym została w dużej mierze przemeblowana. Najlepszym strzelcem zielono--białych, który do tej pory zdobył sześć bramek w siedmiu spotkaniach jest nasz nowy nabytek Marcin Stańczyk, która wcześniej w Dolcanie Ząbki rozegrał ok. 100 meczów w 1. lidze. W ostatnim spotkaniu, które odbyło się w dniu 11 maja 2013 roku drużyna GKP Targówek „SKOK WOŁOMIN” Warszawa zremisowała 2-2 (0-1) w wyjazdowym spotkaniu przeciwko zespołowi Omega Kleszczów. Od pierwszego gwizdka sędziego oba zespoły próbowały narzucić swój styl gry. Zarówno zielono-biali, jak i gospodarze mieli po kilka dobrych akcji i sytuacji bramkowych.

W 33. minucie zielono-biali przeprowadzili piękną akcję zespołową, która zakończyła się bramką dla GKP.

Autorem gola był Marcin Stańczyk, którego idealnym podaniem w tempo obsłużył Przemysław Sieczko. W drugiej partii gry drużyną przeważającą był zespół gospodarzy, czego efektem było zdobycie dwóch bramek. Obie bramki dla Omegi padły po błędach naszej defensywy. Gdy wydawało się, że odniesiemy pierwszą porażkę w rundzie wiosennej, w 85. minucie spotkania podczas wykonywania rzutu rożnego w polu karnym Omegi faulowany został Bartosz Grodzki. Sędzia spotkania od razu odgwizdał faul i wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Marcin Stańczyk i po raz drugi nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Tym sposobem po raz kolejny w ostatnich minutach gry, GKP doprowadza do wyrównania. Wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy na kolejne III-ligowe spotkanie GKP Targówek „SKOK WOŁOMIN” Warszawa, które odbędzie się w dniu 25 maja 2013 roku o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Kołowej 18. Rywalem zielono-białych będzie zespół Mazura Karczew, którego trenerem jest nasz były szkoleniowiec Sergiusz Wiechowski. Warto zaznaczyć, że w drużynie z Karczewa występuje czterech byłych zawodników GKP, którzy jeszcze w rundzie jesiennej III ligi reprezentowali nasze barwy.